• Charakterystyka szkoły

•

Szkoła znajduje się na terenie gminy Bodzentyn w miejscowości Wola Szczygiełkowa, wsi malowniczo położonej u podnóża Łysicy w Górach Świętokrzyskich. Szkoła funkcjonuje w parterowym budynku o powierzchni 250 m² na działce 0,84 ha, na której znajduje się boisko sportowe, przyszkolny plac zabaw oraz rozległy teren rekreacyjny. Budynek szkolny został odnowiony i wyremontowany. W 2009 roku dokonano wymiany dachu, ocieplenia budynku oraz przeprowadzono częściowy remont wewnątrz budynku. Szkoła posiada ogrzewanie gazowe oraz wystarczające zaplecze sanitarne. Dzięki staraniom władz samorządowych, rodziców, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli warunki nauki i pracy w szkole uległy znacznej poprawie. Adekwatnie do potrzeb uczniów i możliwości lokalowych urządzono sale lekcyjne, których wystrój i klimat tworzy domową i rodzinną atmosferę bliską dziecku.

W szkole znajduje się 7 sal lekcyjnych : - 2 klasy przedszkolne

- 2 klasy edukacji wczesnoszkolnej / klasy I-III /

- sala matematyczno-przyrodnicza / klasy IV- V /

- sala polonistyczna z biblioteką szkolną

- sala komputerowa

- mini sala gimnastyczna

W ostatnich latach baza dydaktyczna szkoły znacznie wzbogaciła się o nowy sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Do istniejącej od 2001 roku sali komputerowej ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich zakupiono 4 zestawy komputerowe, sprzęt multimedialny i muzyczny oraz programy komputerowe, a także urządzono salę edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolną. W 2010 roku w ramach programu „Radosna szkoła” zakupiono pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie dla potrzeb klasy I. Dzięki staraniom rodziców uczestniczących w organizowanych szkoleniach pozyskano dodatkowe środki na zmodernizowanie sali matematyczno-przyrodniczej oraz remont korytarza szkolnego w kwocie 12 000 zł. W 2010 roku ze środków przekazanych przez Radę Miasta w Bodzentynie oraz Radę Sołecką udało się przygotować teren pod boisko sportowe oraz urządzić boisko do piłki nożnej i siatkowej. Kolejnym zaplanowanym działaniem było zorganizowanie przedszkola dla 3 i 4-letnich dzieci oraz urządzenie placu zabaw. W przyszłym roku planuje się ogrodzenie boiska sportowego, dzięki środkom, które w 2012 roku przeznaczy na ten cel Rada Sołecka.

W okresie wakacji 2013 r. przeprowadzono częściowy remont budynku szkolnego.

Z pomocą pracowników szkoły, rodziców, stażystów oraz członków Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa nieodpłatnie pomalowano klasę "0" , salę przedszkolną oraz lamperie i drzwi w salach lekcyjnych. Dodatkowo wykonano remont pokoju nauczycielskiego oraz zrealizowano zalecenia Stacji Sanitarno Epidemiologicznej dotyczące poprawy warunków sanitarnych w przedszkolu.

To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.