• Jak udzielać pierwszej pomocy?
          • Jak udzielać pierwszej pomocy?

          • 16 kwietnia udało nam się zorganizować lekcje udzielenia pierwszej pomocy. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za tak pozytywny odzew i zaangażowanie oraz Pani Dyrektor za możliwość przeprowadzenia takich zajęć. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski aby swoją postawą mogli „świecić przykładem“. Mam nadzieję że czujecie się teraz bezpieczniej.

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia.

            W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski oraz globalna akcja „Zaświeć się na niebiesko” .

            Dla uczniów naszej szkoły temat ten nie jest obojętny, gdyż coraz więcej dzieci, nie tylko w dalekim świecie, ale także w ich najbliższym środowisku, zmaga się z codziennością.

            Obchody Światowego Dnia Wiedzy mają zachęcić do podejmowania działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia oraz izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem. 2 kwietnia kolor niebieski daje im i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.

          • Udział w konkursach powiatowych

          • W dniu 21 marca 2023r. odbyły się 2 konkursy powiatowe, w których brała udział nasza uczennica, Klaudia Raczyńska.

            W Olimpiadzie Zdrowia PCK z Biedronką, który odbył się w Skarżysku – Kamiennej, zajęła zaszczytne II miejsce. Drugi, turniej pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom” przeprowadzony został na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

            Klaudii dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

            Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi, Dariuszowi Skibie za zorganizowanie środka transportu.

            Opiekun: Marta Koniarska

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

          • Konkurs pożarniczy w naszej szkole.

            Co roku przy współpracy UMiG w Bodzentynie organizowany jest Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Głównym celem  jest promowanie wiedzy o bezpieczeństwie, kształtowanie prawidłowych postaw, popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, wiedzy na temat techniki pożarniczej.

            27 marca 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie nasi uczniowie brali udział w gminnym etapie konkursu w kategorii szkół podstawowych. Miała miejsce zdrowa rywalizacja. Uczestnicy konkursu w ciągu 30 min. musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań dotyczących tematyki przepisów przeciwpożarowych. Uczennica Klaudia Raczyńska z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowała się do etapu na szczeblu powiatowym. Wszyscy zostali nagrodzeni w postaci dyplomów i nagród rzeczowych, które zostały ufundowane przez Pana Burmistrza oraz gminnego prezesa OSP w Bodzentynie. 

            W grupie wiekowej (klasy I-IV szkół podstawowych)

            III miejsce – Nikola Świetlik kl. III

            W grupie wiekowej (klasy V-VIII szkół podstawowych):

            I miejsce – Klaudia Raczyńska kl. VII

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w dalszym etapie konkursu.

             Marta Koniarska

             Marlena Gałek

        • W  świątecznym nastroju...
          • W świątecznym nastroju...

          • Jak co roku przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Uczniowie z pomocą nauczycieli przystroili świąteczne stoły, na których znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek z jajkiem i kiełbaską, jajka faszerowane, ciasta i baki wielkanocne.

            Wspólne świętowanie poprzedził krótki występ uczniów pod tytułem "Przez krzyż do chwały ",nawiązujący do Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania.

            Podobnie, jak w latach ubiegłych do wspólnego stołu zasiedli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

            Dziękujemy serdecznie za wspólne świętowanie.

        • Dzień Wody
          • Dzień Wody

          • Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebruje go rownież nasza szkoła, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. W tym dniu uczniowie poprzez prace plastyczne, filmy edukacyjne oraz materiały udostępnione przez Polską Akcję Humanitarną zapoznali się z ważnymi faktami dotyczącymi dostępu do wody oraz uświadomili sobie jakie skutki może wywołać jej brak.

            Celem akcji jest zaangażwanie największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

            ☆ dostęp do czystej wody to prawo. człowieka,

            ☆ na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,

            ☆ jesteśmy za to współodpowiedzialni,

            oszczędzanie wody to za mało.

        • Dzień " Kolorowej skarpetki"
          • Dzień " Kolorowej skarpetki"

          • 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa.

            Data 21 marca nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary Jak przypomina na swojej stronie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nawiązują do "niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołem Downa".

            W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Jedną z nich to kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowanie chromosomowe.

            Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

            Pedagog Szkolny

            M. Gałek

        • Witaj Wiosno.....
          • Witaj Wiosno.....

          • „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

            A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

            (T. Boy - Żeleński)

            Nareszcie nadeszła wiosna!!!

            21 marca oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole i przedszkolu. W salach pojawiły się wiosenne dekoracje , nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych.

            Uczniowie klas I-III oraz przedszkola przygotowali przedstawienie o tematyce wiosennej, natomiast starsi uczniowie zaprezentowali się w strojach ekologicznych.

            Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Tradycja związana z topieniem szmacianej lub słomianej kukły jest praktykowana w wielu szkołach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy oraz śmierci, której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku.

            Każda klasa zrobiła swoją Marzannę i zaprezentowała ją w barwnym wiosennym korowodzie.

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku- tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie kobiety-zarówno te duże, jak i te małe.

            Dziś od samego rana w szkole i przedszkolu panowała bardzo miła atmosfera. Na uroczystym apelu wszyscy chłopcy zaśpiewali "Sto lat", złożyli serdeczne życzenia dziewczynkom i wszystkim Paniom, które pracują w naszej szkole, wręczając śliczne, pachnące wiosną kwiaty i drobne upominki dla każdej małej Kobietki.

            Wielką niespodzianką był pokaz mody w wykonaniu chłopców ze szkoły i dziewczynk z przedszkola. Natomiast " mali dżentelmeni " pokazali swoje umiejętności taneczne w specjalnie przygotowanym układzie.

            Na buźkach wszystkich dziewczynek uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle mili i uczynni.

            Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia mile spędzony dzień.

            Dziękujemy Paniom za przygotowanie uroczystości oraz Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za miłe i słodkie upominki.

            Ach, co to był za dzień....

            Aby uwiecznić te chwile i oświetlić wybieg dla modeli i modelek wykorzystaliśmy aparat cyfrowy, gimbal ręczny oraz lampę pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości ".

            #LaboratoriaPrzyszłości

        • SPOTKANIE Z AKTOREM
          • SPOTKANIE Z AKTOREM

          • Dnia 2 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z aktorem, panem Wojciechem Niemczykiem w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym.
               Pan Wojciech jest aktorem teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i odtwórcą głównej roli w filmie „Wyklęty”, której sceny kręcone były w większości na ziemi świętokrzyskiej. Aktor opowiedział uczniom o pracy w teatrze i na planie filmowym, przytaczając różne ciekawostki związane z tworzeniem filmu oraz spektaklu teatralnego. Odpowiadał również na liczne pytania uczniów, np. Jak zostać aktorem?, Co w pracy aktora jest najtrudniejsze?, Jak opanować tremę przed wyjściem na scenę? Zaprezentował także swój warsztat aktorski recytując wiersz ”Każdy, kto Polskę ukochał szczerze”.
               Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze, a pan Wojciech oczarował nas swoim talentem. Na zakończenie spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                                                              Małgorzata Skarbek

             

             

        • ZAJĘCIA TEATRALNE
          • ZAJĘCIA TEATRALNE

          • Od kilku miesięcy nasi uczniowie maja możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez TEATR MUZYCZNY FEERIA.

              Na zajęciach dzieci uczą się wyrażania emocji, ruchu scenicznego , dykcji, koncentracji, ćwiczą pamięć muzyczną, a wszystko to w przyjaznej atmosferze wśród dźwięków muzyki i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

            http://teatrfeeria.pl

        • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
          • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

          • Depresja jest ślepa.

            Nie nawiązuje kontaktu,nie dostrzega możliwości pomocy.

            „Weź się w garść”, mówią bliscy…

            To tak jakby człowiekowi bez nóg powiedzieć:„Pobiegaj sobie”…..

            23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - dzień szerzenia wiedzy i zachęcania do korzystania z profesjonalnej pomocy. Bo depresja to coś więcej niż smutek.„Depresja nie wybiera słabych i ubogich. Jest chorobą demokratyczną. Podcina skrzydła nawet podczas najwyższego lotu.”

            Płaczliwość, bezradność w codziennych sytuacjach czy brak uśmiechu można zauważyć bez trudu. Zaburzenia depresyjne mogą natomiast objawiać się nawet zwykłymi bólami brzucha. Szacuje się, że depresja i zaburzenia nastroju z nią związane dotykają 2 proc. dzieci i 8 proc. nastolatków. Częściej cierpią na nią dziewczynki. Symptomy i objawy , które mogą sugerować depresję to:

            1. Ból: nawracające, przewlekłe bóle. U małych pacjentów mogą pojawić się też nudności, wymioty, biegunka, duszność, omdlenia czy problemy z kołataniem serca;
            2. Zwiększenie lub zmniejszenie apetytu
            3. Nadmierne reakcje na codzienne problemy: zrzędliwość, marudność, kłótliwość;
            4. Brak chęci przebywania z rówieśnikami;
            5. „Głowa w chmurach”: fantazjowanie, zmyślanie, konfabulowanie;
            6. Brak decyzyjności i brak chęci do podejmowania wyborów: np. długie zastanawianie się jaki smak czekolady chciałbym zjeść;
            7. Ciągłe przepraszanie;
            8. Krótki sen;
            9. Nagła apatia;
            10. Utrata zainteresowań;

            Depresja jest przewlekłym zaburzeniem i nawet jeśli w wyniku leczenia objawy całkowicie ustąpią, mogą pojawić się ponownie. Z tego powodu dziecko powinno pozostawać pod okresową kontrolą psychiatry lub psychologa, ewentualnie dobrze jest ustalić z lekarzem, w którym momencie lub w jakich sytuacjach należy wznowić kontakt ze specjalistą.

            W większości przypadków zaburzenia depresyjne rozpoczynające się w okresie dzieciństwa lub dojrzewania nawracają w okresie dorosłości.

            Jeśli zaburzenia depresyjne mają charakter czysto sytuacyjny, czyli wystąpiły w reakcji na trudną sytuację lub przykre wydarzenie, istnieje większe prawdpodobieństwo, że nie będą nawracać. W tej grupie chorych stwierdza się zwykle łagodniejsze nasilenie objawów.

            Dostępne metody leczenia depresji, stosowane systematycznie i zgodnie z zaleceniami specjalistów umożliwiają skuteczne kontrolowanie objawów i prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym.

            Zapamiętaj!

            • Zaburzenia depresyjne u dzieci, a zwłaszcza u nastolatków stwierdza się coraz częściej.
            • Nieleczona depresja utrudnia dziecku codzienne funkcjonowanie i może negatywnie wpłynąć na naukę szkolną.
            • Depresja u dzieci i młodzieży może przyjmować nietypowy obraz – u dzieci dominują wtedy skargi somatyczne, u nastolatków – zaburzenia zachowania.
            • Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia, a w niektórych przypadkach dołącza się leki przeciwdepresyjne.
            • Odpowiednie leczenie prowadzi do ustąpienia objawów.

            Pedagog Szkolny.

        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU przypada na dzień 11 lutego.

            Z tej okazji w szkolnej bibliotece zostały zorganizowane zajęcia dla wszystkich uczniów . Uczestnicy spotkania – wraz z Panią Joanną Latała, - obejrzeli kilka filmików edukacyjnych. Po projekcji dzieci dyskutowały o tym, czym jest Internet do czego można go wykorzystać, jak bezpiecznie poruszać się po sieci.

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.

            Joanna Latała

        •                            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
            Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

               Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadamiać społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
               We wtorek 21 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie naszej szkoły. Podczas  zajęć  poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Dowiedzieli się czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Uczniowie ochoczo bawili się w rebusy, układali rymowanki, próbowali swoich sił z „łamańcami językowymi”, a także ćwiczyli poprawność ortograficzną.  Dodatkowo na korytarzu została zamieszczona wystawa prac uczniów.
              Przygotowane przez uczniów plakaty z najczęściej popełnianymi błędami językowymi będą na pewno uczulały na poprawne stosowanie języka ojczystego.
               A jeżeli komuś wydaje się, że zna dobrze swój język ojczysty, niech poćwiczy przed lustrem lub z kolegami ten oto wierszyk Małgorzaty Strzałkowskiej:

            MOWA POLSKA

            Od stuleci polska mowa

            ma w zapasie różne słowa -

            kto się ćwiczy w ich wymowie,

            ten bez trudu je wypowie!

            Nie wierzycie? Sprawdźcie sami,

            powtarzając razem z nami:

            Skrajem parku rudy stworek

            targa z górki spory worek,

            w worku miarkę, tarkę, rogi,

            bierki, serki i pierogi.

            Nad rzeczułką nietoperze

            taszczą paczkę poprzez perze,

            w paczce kaszkę, ważkę, szelki,

            muszkę, puszkę i muszelki

            oraz miarkę, tarkę, rogi,

            bierki, serki i pierogi.

            Brzęczą pszczółki nad rzeczułką:

            - Tu się trzeba puknąć w czółko!

            Na cóż kaszka, ważka, szelki,

            muszka, puszka i muszelki?

            Po co miarka, tarka, rogi,

            bierki, serki i pierogi?

            Wszystko po to, aby z gracją

            cieszyć się artykulacją,

            bo kto ćwiczy się w wymowie,

            znajdzie radość w każdym słowie!

            Nie wierzycie? Sprawdźcie sami,

            powtarzając razem z nami!

             

             

                                                                                                                                            Małgorzata Skarbek

        • Bal karnawałowy i Walentynki.
          • Bal karnawałowy i Walentynki.

          • Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy.

            14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych przebraniach. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci.

            Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

            W tym dniu były również Walentynki Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie mogli wrzucać swoje walentynki do przygotowanej uprzednio skrzynki walentynkowej. Następnie zostały one przekazane adresatom przez trzech sympatycznych listonoszy z klasy ósmej. Mieli oni w tym roku dużo pracy, gdyż uczniowie wysłali wiele serdecznych życzeń.Celem tego wyjatkowego dnia było wzmacnianie integracji wśród dzieci. Zachęcenie do okazywania uczuć innym osobom.  Uczniów w działaniu wspierał opiekun SU pani Jolanta Pióro, czuwając nad tym, żeby wszystkie kartki dotarły do swoich adresatów.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          •    Kochają bezwarunkowo, wspierają i rozpieszczają – na babcie i dziadków zawsze można liczyć. Już 21 i 22 stycznia obchodzimy ich święto. To okazja, aby im podziękować i zadbać, by poczuli się wyjątkowo.

               Uczniowie z naszej szkoły także dołączyli do obchodów Międzynarodowego Dnia Babci i Dziadka. Z okazji tego wyjątkowego święta zaprezentowali swoim babciom i dziadkom "Jasełka".

               Przedszkolaki rownież przygotowywały się sumiennie do tego ważnego dnia. Pod czujnym okiem wychowawczyni starannie uczyły się piosenek i wierszy, a także własnoręcznie wykonały laurki dla babć i dziadziusiów.

          • Przerwa na czytanie - podsumowanie akcji

          • #przerwanaczytanie

               Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wyrazy uznania, w postaci dyplomu dla uczniów oraz dla szkoły za zaangażowanie w III Miedzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

               Do akcji "Przerwa na Czytanie" zgłosiło się 2882 placówki z całej Polski, to prawie tysiąc więcej niż w ubiegłym roku. Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

               Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!

             

          • Wycieczka do kina

          • W czwartek 19.01.2023r. uczniowie klas I-VII wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS w Starachowicach na film animowany pt. „Kot w butach- Ostatnie życzenie”.

            Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.

            Celem wycieczki było:

            – integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej

            – kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

            – kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu

            – poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino)

            Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po zakończeniu filmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

      • DEN i Ślubowanie

      • Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Uroczystość ta miała doniosły , wyjątkowy charakter z uwagi na to, że została połączona ze świętem - Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście : Burmistrz M i G Bodzentyn Dariusz Skiba, Pani Bogusława Jankowicz - radna M i G Bodzentyn , sołtys Woli Szczygiełkowej i była dyr- Pani Bożena Wyglądacz, również była dyrektor szkoły Pani Marta Kita, Bożena Markowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Lesisz, dyrektor szkoły Pani Grażyna Miernik, Rodzice, Nauczyciele ,Pracownicy szkoły i uczniowie starszych klas. W pięknie udekorowanej sali pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności. Recytowali wiersze,śpiewali piosenki, tańczyli, a wszystko po to, aby mogli być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Doniosłym momentem było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Pani Grażyna Miernik - tradycyjnie , drewnianym ołówkiem. Dowodem na to, że dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły było wręczenie przez wychowawcę, Panią Agatę Bzymek dyplomów- aktów pasowania na ucznia.Nie zabrakło upominków i słodyczy ufundowanych przez zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców. Po ślubowaniu i pasowaniu pierwszaków uczniowie wszystkich klas przedstawili program artystyczny z okazji DEN. Piękne wiersze,piosenki, życzenia i symboliczny kwiatek, były dowodrm wdzięczności i uznania dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.